رد کردن لینک ها

همایش ها

همایش باید گفت به معنای نشست هایی است که که افراد شرکت کننده در آن نماینده ها , دولت ها و یا متخصصان امور فرهنگی , ادبی اجتماعی و سیاسی است این گروه به منظور تبادل نظر و تصمیم گیری در مورد موضوعی خاص دور هم گرد می آیند نشست های اینچنینی در سطح ملی یا بین المللی به شکل دائم و موقت برگزار می شوند همایش ها در مقایسه با کنگره و کنفرانس از مقیاس کوچکتری برخوردار هستند اما از طرفی نیز ویژگی بالاتری دارند و می توان گفت که تبادل اطلاعات نیز در آن آسان تر می باشد.

همایش ها انواع مختلفی دارند که ما به ۵ مورد همایش های حرفه ای اشاره می کنیم .

میتینگ (همایش)
در این نوع ۲ یا چند نفر برای تبادل اطلاعات که با هدف های تجاری , اجتماعی , مذهبی یا علمی است دور هم گرد می آیند میتینگ های کوچک بین ۲ یا ۱۵ و تعداد میتینگ های بزرگ بیش از این اعداد است .

کنفرانس
کنفرانس جلسه ای است که افراد در مورد موضوع و مسئله ای برای تبادل نظر و رایزنی جمع می شوند کنفرانس ها حیطه گرایشی مختلف اعم از آموزشی , تجاری و غیره دارند در این رویداد  کسی مطالب علمی را برای دیگران بیان می کند کنفرانس کوچکتر از کنگره است که با اجتماع جمعی از سیاستمداران , روسای دولت ها , وزیران به منظور حل مسائل سیاسی , داخلی و بینالمللی انجام میگیرد .

سمینار
نوعی کنفرانس که برای تبادل نظر گروهی کوچک ایجاد می شود در سمینار یک یا چند نفر سخنران و مابقی شنونده هستند .در این رویداد دانشجویان تحت نظر یک استاد در رشته ای خاص به تحقیق می پردازند و سخنرانی هایی مرتبط با آن رشته ترتیب دهند .

سمپوزیم
نوعی کنفرانس بوده که توسط افراد متخصص در زمینه ای خاص گرد هم می آیند و در باره موضوعی به بحث می پردازند و در آن پیشنهاد های ویژه ارائه می شود سمپوزیم شبیه سمینار است تنها تفاوت آن این است که شنوندگان سخنران هم می توانند باشند .

جشنواره
جشنواره نیز نوعی همایش است که در آن برنامه های شادمانی در مناسبت های مذهبی , فرهنگی و یا برنامه های غیر دینی انجام می شود در این جشن معمولا با نمایش ها و مسابقاتی برگزار می شود .

هدف از برگزاری همایش چیست ؟
چرا همایش برگزار می شود و هدف از برگزاری آن چیست ؟ در ادامه به مهمترین اهداف همایش ها می پردازیم .

 • آشناشدن با به روز ترین و جدیدترین دستاوردهای علمی
 • تبادل نظر و انتقال دانش و تجربیات کشورها
 • دستیابی به بهترین راهکارها برای توسعه یافتن علوم و فنون در جامعه
 • طرح مشکلات ملی در زمینه های علمی , آموزشی , پژوهشی و صنعتی و ارائه راه حل هایی برای رفع آنها
 • ارائه قابلیت های علمی و عملی محققان در مجمع های داخلی و بین المللی

نظرات

 1. ارسال نظر

  Консультация психолога онлайн.
  Психолог онлайн Консультация у психологов.
  Онлайн-консультация у психолога.
  Консультация по Skype. Консультация у психолога.

  Заказать консультацию психолога.
  Онлайн-консультация у психолога.

  پیوند یکتا

به گفتگو بپیوندید